Sarsa z nowym hitem na jesień !

Utwór „Zakryj” to najnowszy singiel Sarsy zapowiadający
trzeci solowy album artystki.
Sarsa jest autorką muzyki, słów, a także producentką muzyczną utworu.
Artystka dobrze jest znana z tego, że przemyca w swojej twórczości 
treści pozamuzyczne, co za tym idzie
singiel zapowiada 9 grafik na instagramie, które w sposób symboliczny nawiązują do zjawiska synestezji.
(Każdy słyszany dzwięk łączy się jednocześnie z kolorem, swiatłem, smakiem, dotykiem i kształtem.)

"Utwór jest wielowarstwowy, to nie tylko muzyka i tekst oparty na moich doświadczeniach i wrażliwości, ale również dodatkowy symboliczny przekaz, którego odszyfrowanie pozostawiam indywidualnej kreatywności 
każdego mojego odbiorcy.
Moi fani są do tego przyzwyczajeni i mają bardzo wysoką inteligencję emocjonalną, więc wierzę w to, że spełnię ich oczekiwania najnowszym singlem."

Równocześnie Sarsa zapowiada jesienną trasę klubową
#ZAKRYJTOUR w największych miastach w Polsce.

02.11 Szczecin Peron 5
03.11 Gdańsk Klub Parlament
04.11 Koszalin Teatr Variete
08.11 Katowice Królestwo
15.11 Kraków Forty Kleparz
16.11 Poznań B17
18.11 Toruń Klub Od Nowa
09.12 Warszawa Palladium - Finał trasy + goście specjalni

Czytaj całość

SARSA z nowym klipem do singla "PIÓROPUSZE"

 "Pióropusze" to tytułowy utwór z drugiego albumu Sarsy.

Poprzednie trzy single; "Bronie się", "Volta" i "Motyle i ćmy" mają już w sumie ponad 43 miliony wyświetleń, sama płyta natomiast zebrała bardzo pozytywne opinie dziennikarzy radiowych.

Nad czwartym singlem artystka pracowała w Polsce z producentem Bartoszem Dziedzicem. Kolejny singiel, to zupełnie nowa odsłona albumu.

 

"Promocja płyty nie może się zakończyć bez tytułowego singla.. mam wrażenie, że wiosna to idealny czas dla tego numeru. Utwór jest o tym jak czasami buntujemy się, denerwujemy na niepowodzenia podczas gdy już za rogiem czekają na nas niespodzianki, nowe pozytywne wyzwania… jednym słowem nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Jeżeli chodzi o brzmienie to 'Pióropusze' są najbardziej pobudzającym utworem z albumu. Numer jest bardzo rytmiczny i na koncertach zawsze jest ogień" - mówi Sarsa.

 

Tradycyjnie to fani Sarsy zadecydowali o tym, że "Pióropusze" są czwartym singlem. Artystka również na ich prośbę zrealizowała do utworu koncertowe video.

Wszyscy fani osobliwego głosu Sarsy oraz pozytywnego, wiosenno-letniego klimatu muzycznego - nie zawiodą się!

 

TELEDYSK:

 

https://www.youtube.com/watch?v=hu8t-a6kGmo

Czytaj całość

Sarsa z nowym klipem do singla "Motyle i Ćmy"

Nad ostatecznym brzmieniem utworu pracowali producenci ze Szwecji oraz Bogdan Kondracki. "To najbardziej nostalgiczny utwór z płyty mówiący o dualizmie, jaki nosi w sobie każdy człowiek. Tekst jak zwykle napisałam w oparciu o swoje doświadczenia. Mam nadzieję, że znajdzie wielu odbiorców, którzy utożsamią się z treścią i samą muzyką. Bardzo ważnym dopełnieniem utworu jest wideoklip, w którym jak zwykle zaszyfrowałam przekaz tak by każdy miał przestrzeń na swoją interpretację" - mówi Sarsa.

 

Album "Pióropusze" pojawiły się na rynku latem tego roku od razu i zebrał wiele bardzo przychylnych recenzji. Po singlu "Bronie się " i przebojowej, podbijającej wszystkie listy przebojów "Volcie" przyszedł czas na najbardziej zaskakujące wcielenie Sarsy - utwór "Motyle i Ćmy".

 

TELEDYSK -> https://www.youtube.com/watch?v=H9JppgiNuVs 

 


Czytaj całość

Sarsa nagradzana na świecie za muzykę do filmu

Sarsa to kompozytorka, autorka tekstów, znana z tego, że każdy jej singiel staje się hitem, a jej teledyski mają miliony wyświetleń.

 

PM 2.5 to etiuda filmowa (short film) poruszająca problem zabójczego smogu. Tytułowy PM 2.5 (pył zawieszony) to pył o średnicy nie większej niż 2,5 μm, który zdaniem WHO jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka.  W 2017 roku Polsce wystąpiło rekordowo wysokie zanieczyszczenie powietrza. Normy pyłów PM10 i PM2.5 zostały przekroczone nawet o ponad 3000%. Tylko w Europie smog zabija ok. 600 tys. ludzi rocznie. Koszt tych zgonów WHO szacuje na 1,4 bln dol.

 

Na potrzeby film PM 2.5 Marta SARSA Markiewicz, skomponowała utwór pt” DUST”. Utwór przygotowany do filmu przez polską wokalistkę stanowi jeden z bonusów na płycie "Pióropusze". Longplay ukazał się 26 maja 2017. “Każdy człowiek ma w sobie paletę barw, emocji, reakcji, wrażeń.
W efekcie każdy utwór, jak pióro z pióropusza, ma swój kolor, swoje znaczenie, porusza inne struny wrażliwości człowieka” - tłumaczy Sarsa.