SarsaSukcesy

Nagrody za utwór "DUST" do filmu PM 2.5 : Best Original Song ( American Tracks Music Awards ), Best Singer Voice ( EUROPEN Cinematography Awards ), The Best Soundtrack ( Barcelona Planet Film Festival ). 

Złota Płyta dla singla "Bronię Się"

Nominacja NAJLEPSZA ARTYSTKA ESKA MUSIC AWARDS 2017 

Platynowa Płyta dla albumu „Zapomnij Mi” (2016)

Platynowa Płyta dla singla „Zapomnij Mi” (2016)

Cyfrowa Piosenka Roku 2015 „Naucz Mnie” (2016)

Diamentowa Płyta dla singla „Naucz Mnie” (2015)

Złota Płyta dla singla „Indiana” (2015)

Laureatka koncertu „Radiowy Przebój Roku” podczas Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie (2016)

SuperJedynka w kategorii „SuperArtysta w sieci” podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2016)

Nominacja w kategorii „Przebojowy Głos” w plebiscycie Grube Ryby 2016 Radia Kolor 

Nominacja w kategorii „Ulubiona Polska Gwiazda” Kid’s Choice Awards 2016 

Wygrana „Naucz Mnie” w kategorii Przebój Koncertu podczas Lato Zet i Dwójki w Kołobrzegu (2015)

Nagroda Publiczności podczas Bałtyckiego Festiwalu Piosenki (2015)

Wygrana „Naucz Mnie” w kategorii Przebój Koncertu podczas Lato Zet i Dwójki w Łodzi (2015)

Wygrana w kategorii „Najlepszy Hit” za utwór „Naucz mnie” Eska Music Awards 2015

Nominacja w kategorii „Najlepsza Artystka” Eska Music Awards 2015

Nominacja w kategorii „Najlepszy Radiowy Debiut” Eska Music Awards 2015

Nominacja w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca” MTV Europe Music Awards 2015 

Nominacja w kategorii Online - plebiscyt Róże Gali 2015

Nominacja w kategorii „Polak Potrafi” dla „Naucz Mnie” - The Year in Vevo 2015 

Wygrana w kategorii „Wokalistka Roku” plebiscytu Radia Fama - Famka 2015

8 miejsce w kategorii „Najlepszy Artysta 2015 - Polska” plebiscyt onet.pl 

5 miejsce w kategorii „Najlepsza Piosenka 2015 - Polska” za utwór „Naucz mnie” - plebiscyt onet.pl

SarsaBiografia

Sarsa - to kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Teledyski do jej twórczości mają ponad 100 milionów odtworzeń! Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic..To tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.

Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany był obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie.

Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Została okrzyknięta największym i najbardziej osobliwym debiutem ostatnich lat.

Sarsa jest cenioną songwriter’ką - sukcesy odnosi nie tylko ze swoimi utworami, ale również z radiowymi hitami, które tworzy dla innych polskich artystów!

Po rocznej przerwie SARSA wraca w zupełnie nowej odsłonie! Wciąż budzi wielkie zainteresowanie oraz niezmiennie, zarówno wizerunkowo jak i muzycznie, wyróżnia się na polskim rynku muzycznym!

Sarsa była weteranką programów wokalnych; xfactor must be the music i wreszcie voice of Poland. Dawała się poznać jako ekscentryczna i zupełnie niedająca się sklasyfikować artystka.

Sarsa została doceniona i zwróciła uwagę dziennikarzy radiowej Trójki i Czwórki. Jej twórczość alternatywna cieszyła się również popularnością w radiach lokalnych.

Jak to było w ostatnich latach, w miarę po kolei..

W 2010 roku Sarsa została frontleaderką zespołu FLUKTUA (dawniej kultowy zespół Wszystkie Wschody Słońca). Pod szyldem zespołu pisała muzykę i teksty.

W 2013 roku z zespołem FLUKTUA nagrała EP’kę SICK&FAST

W 2012 roku Sarsa dołączyła do projektu TakLoopNie. Współpraca zakończyła się wydaniem płyty pt. ,,Człowiek w Zielonym Korytarzu”, gdzie można usłyszeć Sarsę między innymi w duecie z Igorem Herbutem znanym z zespołu LemOn. W projekcie pojawia się również Dawid Podsiadło.

Dodatkowo, w tym samym czasie Sarsa stworzyła squad SarsaParilla, z którym grała koncerty w stylu emo. Dance pop’u. W 2013 roku Sarsa nagrała emocjonalny utwór pt. ,,Chill” , który stał się zwiastunem jej solowych działań i prac przy debiutanckiej płycie.

W grudniu 2014 roku Sarsa zaśpiewała gościnnie sensualny duet z Krzysztofem Kiljańskim. Utwór „Ktoś między nami” znajduje się na płycie Krzysztofa Kiljańskiego i stał się pierwszym singlem promującym płytę artysty.

Sarsa od najmłodszych lat pisze własną muzykę. Jej autorskie kompozycje zostały docenione na licznych konkursach i festiwalach muzycznych. Do najbardziej dla siebie znaczących Sarsa zalicza:

W 2011 Konkurs Niemen NonStop, gdzie otrzymała I nagrodę w kategorii: ‘Twórczość Własna’ za utwór ,,Come closer”, oraz została dodatkowo wyróżniona za interpretację kompozycji Czesława Niemena.

W 2012 roku Sarsa wygrywa Ogólnopolski Festiwal: Bałtyk Festiwal Media i Sztuka, otrzymując wszystkie nagrody konkursowe;
I miejsce, Bursztynowy mikrofon, z projektem TakLoopNie (utwór ,,Ciągle mało”)
II nagrodę dziennikarzy radiowych
Oraz Nagrodę publiczności za autorski utwór ,,23 takie lata” z zespołem FLUKTUA

W 2013 roku w konkursie Radiowej Trójki – Skoda Auto Muzyka - Sarsa z zespołem FLUKTUA została dodana do ulubionych utworów przez Jurorów konkursu: Piotra Metza, Piotra Stelmacha, Agnieszkę Szydłowską, Michała Urbaniaka, Wojciecha Waglewskiego – tym samym ponownie ze swoją twórczością (,,Strange Story”) znalazła się wśród zwycięzców konkursu. ,,To jeden z tych Zespołów, którego muzyka się przyczepia i nie chce się odczepić. (…) mój ulubiony grzeszny utwór z konkursu skody”. Piotr Metz o zespole FLUKTUA, Polskie Radio Trójka

W 2014 roku Sarsa wystartowała w drugiej edycji Ogólnopolskiego konkursu „Skoda Auto Muzyka” organizowanego przez Radiową Trójkę – pomyślnie przeszła głosowanie internautów, bloggerów oraz zyskała uznanie Jurorów. Jury w składzie: Fisz, Mela Koteluk, Piotr Metz, Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik i Wojciech Waglewski, zdecydowało przyznać Sarsie Markiewicz nagrodę główną za utwór pt: ,,eMMa nuci Organic”. Sarsa i 9 innych laureatów znalazło się na składance Radiowej Trójki.

W 2015 roku Sarsa zadebiutowała w radiach mainstreamowych z utworem ,,Naucz mnie”, który łączy w sobie korzenie alternatywne artystki ze szlachetnym popem - tym samym Sarsa wspięła się na szczyty list przebojów. Dodatkowo teledysk do utworu w ciągu miesiąca uzyskał ponad 6 milionów odtworzeń i stał się najczęściej udostępnianym klipem w Polsce.  

Utwór „Naucz Mnie” zdobył Diamentową Płytę, wyróżnienie Cyfrowa Piosenka Roku oraz Radiowy Przebój Roku! 

Album „Zapomnij Mi” po niespełna roku po debiucie uzyskał status „Platynowej Płyty”!

Sarsa zdobyła SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta w sieci podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!

Kolejne single Sarsy z płyty Zapomnij mi” również pokryły się złotem oraz platyną!


Teraz, w 2017 powraca z drugim solowym albumem, który promuje singiel zatytułowanym "Bronie się". Nad brzmieniem Sarsa pracowała w londyńskim Tileyard Studio, w którym swoje utwory nagrywali wcześniej między innymi Ella Eyre, czy Sigala.

W kompozycji Sarsa zaskakuje. Łączy brzmienia nowoczesne z  oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur. Dodając do tego charakterystyczny głos Sarsy, otrzymujemy wyjątkową całość, która nie pozwala pozostać obojętnym względem utworu. Utwór od swojej premiery niezmiennie cieszy sie popularnością w sieci - wideo zostało odtworzone już ponad 17 milionów razy. 

– Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi. Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Chcę by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych – tłumaczy Sarsa.

Na potrzeby film PM 2.5 Marta SARSA Markiewicz, skomponowała utwór pt” DUST”. Utwór przygotowany do filmu przez polską wokalistkę stanowi jeden z bonusów na płycie "Pióropusze". Utwór został nagrodzonu na cały świecie m.in. : Best Original Song ( American Tracks Music Awards ), Best Singer Voice ( EUROPEN Cinematography Awards ), The Best Soundtrack ( Barcelona Planet Film Festival ).